+420 602 680 051

bentleyclub.cz
rollsroyceclub.cz
info@rollsroyceclub.cz

Představení Rolls Royce Phantom 8

V České Republice byl minulý týden poprvé představen nový Rolls Royce Phantom 8. Byli jsme u slavnostního představení jednoho ze čtyř dosud  vyrobených předprodukčních prototypů, z nichž jeden v prodloužené verzi LWB byl poskytnut pražskému zastoupení Rolls Royce Motor Cars Prague.

Jedná se o skutečně mimořádný a nádherný vůz, jenž řadu Phantom posouvá zas dále a skutečně  si zaslouží titul „nejlepší auto na světě“. Kdo měl někdy možnost svézt se ve Phantomu, ví o čem mluvím a tento nejnovější vše posouvá ještě o úroveň výše. Rolls Royce nechtěl dělat převratné změny na karoserii, a tak se zvenčí mírně podobá předchozí řadě 7, avšak je výrazně uhlazenější a líbivější. Revoluci pak najdeme uvnitř vozu v interiéru, zcela nové platformě, zcela novém motoru a mimořádné výbavě vozu. K základním prvkům výbavy jako jsou elektrická okna, sedadla, interiéru v kombinaci nejlepší kůže a dřeva, můžeme přiřadit ještě takové vychytávky jako elektricky ovládaná a podvsícená panenka „Flying Lady“, adaptivní tempomat s hlídáním jízdních pruhů, ventilovaná sedadla, elektricky ovládané látkové záclonky na oknech či 2 lednice se skleničkami Rolls Royce, kdy jedna je určena pro šampaňské a jedna pro whisky!

K nejúžasnějším prvkům patří však bezpochyby palubní deska, která je celá umístěna pod sklem a motiv pod ní si můžete zvolit sami dle vašeho vkusu!

Srdcem nového Phantomu je zcela nově zkonstruovaný 6.75litrový V12 motor, který nejen tiše bije, ale zároveň poskytuje perfektně sladěný poměr síly a výkonu. Tvůrci do vozu citlivě umístili taktéž převodovku podporovanou systémem SAT (Sattelite Aided Transmission), řízení zadní nápravy a nesčetné množství technologií zajišťujících přirozený zážitek z jízdy. Nový Phantom je tak nejvíce technologicky pokročilým vozem Rolls-Royce, který se kdy na silnicích objevil.

 Phantom přináší do modelové řady zcela nový prvek DNA a vybízí k přehodnocení vozu z hlediska současného umění. Zcela nová hliníková architektura tvořící nový Phantom je lehčí, tvrdší, tišší a technologicky pokročilejší. Léta vývoje jsou jistotou architektonicky i proporčně vyváženého zpracování značky Rolls-Royce, zároveň ale přináší zcela novou úroveň řidičského požitku, který se dá přirovnat k létání na kouzelném koberci.

Více na fotografiích zde: