+420 602 680 051

bentleyclub.cz
rollsroyceclub.cz
info@rollsroyceclub.cz

ROLLS-ROYCE POODHALUJE PRVNÍ INDICII K TAJEMNÉ ŠIFŘE VOZU WRAITH KRYPTOS

„Kolekce vozů Wraith Kryptos je naprosto unikátní. Jsou v nich ukryty kryptografické šifry, jež jsou zahaleny rouškou tajemství. Dnes odhalujeme první indicii pro klienty, kteří se chystají přebírat své nové vozy.

 

Klíčem k odhalení tohoto kódu je soška Spirit of Ecstasy, která zdobí kapotu každého motorového vozu Rolls-Royce. Zašifrovaný nápis KRYPTOS je vyryt okolo podstavce této figurky. S touto informací se mohou naši klienti vydat na jejich kryptografickou dobrodružnou cestu. První klient, který dešifruje celou tajenku, obdrží od Rolls-Royce jedinečný dárek jako uznání za jeho mimořádný talent,“ říká Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars.

 

 

Společnost Rolls-Royce Motor Cars dnes odhalila nápovědu ke své nedávno představené kolekci vozů Wraith Kryptos. Jakmile si po celém světě začnou klienti vyzvedávat své nové vozy z této kolekce Wraith Kryptos, mohou se pustit do dešifrování záhadných zpráv ukrytých v prvcích interiéru i exteriéru automobilů ze zakázkového programu Bespoke.

 

Každý z 50 vozů kolekce Wraith Kryptos, která byla představena v červenci roku 2020, je ozdoben šifrou vytvořenou designérkou programu Bespoke, Kathrin Lehmann. Ta již dříve uvedla, že nalezení „klíče“ je prvním krokem k rozluštění šifry.

 

Jelikož k rozluštění šifry doposud nedošlo, Rolls-Royce dnes prozradil, že figurka Spirit of Ecstacy každého z vozů této tajemné sbírky nese zakódované slovo KRYPTOS. Rozkódování těchto sedmi znaků pomůže klientům v jejich cestě za prolomením hádanky.

 

 

Také výšivka na opěrkách hlav, tradiční monogram s dvojitým R, je součástí tajemné šifry uvnitř vozu. Tým Bespoke doufá, že tyto stopy pomohou majitelům rozluštit ukryté tajemství.

 

Klienti mohou své postupné úspěchy v luštění šifry nahrávat do aplikace Whispers, a to od února 2021. První, komu se podaří rozluštit hádanku celou, bude oceněn jedinečným a prestižním dárkem.

 

Jen dva lidé v Home of Rolls-Royce v Goodwoodu znají správné řešení zakódované zprávy – generální ředitel a designer vozu. Odpověď se nadále skrývá zapečetěná v obálce v trezoru generálního ředitele.