+420 602 680 051

bentleyclub.cz
rollsroyceclub.cz
info@rollsroyceclub.cz

Se správnou péčí vám pneumatiky vydrží déle

Kvalitní pneumatiky nejsou malou investicí. Se správnou péčí a údržbou můžete jejich životnost značně prodloužit a vyhnout se tak předčasným výdajům za nákup nových. Poradíme vám, jak se o pneumatiky starat, aby vám vydržely co nejdéle.

 

S péčí o auto souvisí i kvalitní povinné ručení, které mimo jiné kryje i škody na vašem autě.

 

spravna_pece_o_kola_a_pneu

 Foto: Unsplash

 

Pravidelně kontrolujte tlak v pneumatikách

 

Špatně natlakované pneumatiky se více opotřebovávají. Ty podtlakované mají tendenci se rychle sjíždět na vnějším okraji, zatímco přetlakované pneumatiky zase na středu. V obou případech se snižuje jejich přilnavost, která má vliv nejen na kvalitu a bezpečnost jízdy, ale i na spotřebu paliva. Tlak v pneumatikách proto kontrolujte alespoň jednou měsíčně.

 

Uskladněte je v suchu a chladu

 

Čeští řidiči mají povinnost měnit pneumatiky dvakrát ročně – na jaře za letní a na podzim za zimní. Před každou sezónou ale není nutné kupovat novou výbavu. Stačí, když pneumatiky správně uskladníte, pak vám mohou dobře sloužit i několik let.

 

Pneumatiky skladujte na chladném, suchém a dobře větraném místě. Zbytečně je nevystavujte velkým výkyvům teplot a chraňte je před ostrými předměty a chemickými látkami, které by je mohly nenávratně poškodit.

 

Pneumatiky čas od času prostřídejte

 

Pneumatiky na přední nápravě se sjíždějí rychleji než na zadní. Abyste zajistili jejich rovnoměrné opotřebení, přibližně každých 10 tisíc kilometrů je prohoďte.

 

Pravidelně je kontrolujte

 

Odborníci doporučují obutí vozu kontrolovat alespoň jednou za měsíc. Zaměřte se na hloubku dezénu – u letních pneumatik je nejmenší povolená hloubka 1,6 mm, u zimních pak 4 mm – a také na pravidelnost sjíždění. Pokud zjistíte, že se pneumatiky sjíždějí nerovnoměrně, uzpůsobte tomu jejich údržbu – upravte v nich tlak nebo je přesuňte na zadní nápravu.

 

Jezděte na silnicích v klidu. Sjednejte si povinné ručení online, které pokryje škody i na vašem autě.

Post Tagged with , ,