+420 602 680 051

bentleyclub.cz
rollsroyceclub.cz
info@rollsroyceclub.cz

V Praze se o víkendu sešly desítky vozů Rolls-Royce a Bentley

V sobotu 23. května se do pražské Dubče sjely desítky vozů Rolls-Royce a Bentley, jejichž sraz doplnily další historické automobily i motocykly, ale i exkluzivní vozidla.

 

Sobotní den patřil v Praze exkluzivním vozům. Konal se zde již druhý sraz vozů Rolls-Royce a Bentley, který ve spolupráci s auto-mania.cz pořádal Rolls-Royce & Bentley Club ČR. Vozy se sjížděly do areálu přírodního parku v Praze – Dubči, který byl rozdělen na několik částí. Každá z nich patřila jiné výstavě.

 

V té horní, hned za vstupem, mohli návštěvníci obdivovat desítky luxusních vozidel Rolls-Royce a Bentley. Bylo možné obdivovat nejen vozy předválečné, ale i vozy z let padesátých až osmdesátých, stejně jako moderní vozy až do současnosti. Vystavené vozy byly v původním stavu, ale i v různých fázích renovace. Stejně tak byly sériové, ale i upravené od renomovaných tuningových společností. K vidění byly také nejnovější modely, například coupé Rolls-Royce Wraith, které zapůjčila sama automobilka Rolls-Royce, nebo Bentley Continental GT Speed z pražského dealerství Bentley. Se svým vozem Rolls-Royce Silver Shadow přijel i herec Pavel Trávníček.

 

Prostřední část patřila výstavě exkluzivních vozidel. Ladné tvary zde předváděly BMW i8, BMW M3, dvojice Ferrari F12, jedno sériové, druhé v exkluzivní úpravě Novitec Rosso N-Largo, Lotus Exige, Maserati Ghibli či Mercedes-AMG GT. Zaslouženou pozornost budilo také moderní pojetí Škody 110 R, vůz R200 non-fiction pocházející z dílny Hoffmann & Novague. To kromě moderního designu přijíždí s technikou supersportovního Audi R8.

 

A konečně spodní část patřila historickým vozidlům a youngtimerům. Oko nejednoho návštěvníka spočinulo na dvojici vozů Jaguar E-Type, majestátním křižníku amerických silnic Buicku Riviera, který si odvezl diváckou cenu za nejhezčí veterán srazu, či dvojici Lotusů Esprit a dalších automobilech i motocyklech.

 

Působivé bylo, když se necelá stovka všech vozidel chystala před 15°° hodinou na spanilou jízdou za asistence pražské Městské Policie po okolí. Kolona vozidel měřila několik stovek metrů a poutala na sebe zaslouženou pozornost. Spanilé jízdy se zúčastnily nejen vozy Rolls-Royce a Bentley, ale i ostatní veterány či vystavené exkluzivní vozy.

 

Sobotní den ale nebyl jen o autech. Připraven byl doprovodný program pro děti, modní přehlídky historického oblečení a klobouků, výstava historických motocyklů, ale i hudba k poslechu či tanci, o kterou se postarala kapela The Villains.

 

Pokud jste v sobotu v Dubči chyběli, můžete se podívat do fotogalerie a nasát atmosféru alespoň prostřednictvím monitoru nebo displeje.

 

Video:

 

Za konání akce děkujeme našim partnerům:

Hlavní partneři srazu:

 

auto-mania.cz

 

 

 

 

 

 

Partneři srazu:

 

 

FINKAP s.r.o. X-Grafix

Detailingshop

logo-motoveteran-martin-prosek FOXToys

logo-havana-restaurant

LexxusNorton

 

Hendrick\'s Gin - Distilled Scottish Gin Infused with Rose & Cucumber

 

 

LexxusNorton

 

 

 

 

Mediální partneři:

 

 

 

Rolls-Royce-Bentley-Club-Letak-sraz-2015